Připojte se k nám na Facebook
Ko Chang

Ko Chang

O Ko Changu

Druhý největší thajský ostrov si dodnes uchovává neproniknutelnou džungli ve svém vnitrozemí, pěkné scénické pláže a folklórní rybářské vesničky. Hlavní pláže leží na západním pobřeží ostrova, na jihu se nachází zajímavá vesnice Bang Bao.

Pobytová místa na ostrově:

Kaibae - písečná pláž na jihozápadním okraji ostrova je orientována na západ. Do moře spadá velmi pozvolna, zhruba kilometr od pobřeží je malý ostrůvek. Podél pláže v háji kokosových palem je řada jednodušších restaurací a barů.

Klong Prao – písečná pláž, lemovaná bujným porostem kokosových palem, leží uprostřed západní strany ostrova, orientována je na západ. V polovině pláže u hotelu Klong Prao se nachází zatopená laguna - ideální pro projíž?ky na kajacích. V okolí pláže se nachází řada folklórnějších restaurací a barů.

Pokyny k odjezdu na Ko Chang

V den odjezdu přijíždí v osm hodin ráno k recepci Vašeho hotelu mikrobus, který Vás dopraví do přístavu Laem Ngop. Cesta zvlněnou krajinou trvá zhruba čtyři a půl hodiny, cestou se krátce staví v Ban Phe a u benzínového čerpadla poblíž Chanthaburi. Za Chanthaburi vjíždíte do dosud poměrně odlehlé provincie Trat, hustota osídlení se snižuje, přibývá původních lesů a plantáží durianů, kterými je tato oblast vyhlášena po celém Thajsku.

Po příjezdu do Laem Ngop Váš mikrobus zastavuje v přístavu před místní kanceláří, kde obdržíte lodní lístky k cestě na ostrov a zpět, a podle časových okolností je čas na lehké občerstvení v jedné z místních hospůdek s výhledem na hornaté panorama Ko Changu. Poté Vás pracovník místní kanceláře doprovodí na lo?, která během hodiny překoná průliv a kotví u mola Sai Thong. Zde Vás již očekávají místní otevřené taxíky, tzv. songthaewy, řidiči je lépe před nasednutím nahlásit jméno Vašeho hotelu na ostrově.

Cesta po jediné silničce ostrova trvá necelou hodinu, po překonání strmého horského sedla za vesničkou Ban Khlong Son již silnice nestoupá ani neklesá a vede po pobřeží. Po příjezdu do hotelu obdržíte na základě Vašeho voucheru pokoj. A pak již nezbývá než si užívat kouzla zářivých dnů v lůně divoké tropické přírody, teplých vln korálového moře, barev a rozmanitosti podmořských útesů, chladivého zelenavého stínu pralesa, křišťálových vodopádů, čarovných západů Slunce,... zkrátka ostrova Ko Chang.

V den odjezdu Vás ráno kolem desáté hodiny vyzvedne songthaew (přesný čas odjezdu je lépe si večer ověřit na recepci hotelu, může dojít k menší změně), která Vás opět dopraví na molo v Sai Thongu, kde Vás již očekává lo? do Laem Ngopu a mikrobus zpět do Vašeho hotelu v Pattayi.

UPOZORNĚNÍ : Z praktických důvodů, daných změnami dopravních prostředků, je lépe si na ostrov vzít pouze nejnutnější osobní věci, na ostrově vcelku nic více ani nepotřebujete.

O Thajsku

THAJSKO - v Thajsku se na ulicích potkáte s buddhistickými mnichy, stejně tak jako s nespočetným množstvím kněžek lásky. Večer můžete navštívit některou z nepřeberného množství restaurací, barů, nočních klubů či salonů thajské masáže. Po dvou příjemně strávených dnech v Bangkoku záleží jen na Vás, které z mnoha thajských letovisek navštívíte.

Thajsko -zeměpisné údaje

Obrys Thajska bývá přirovnáván k hlavě slona. Na sever zasahují výběžky Šanských pohoří s nejvyšším vrcholkem Thajska – ho rou Doi Inthanon (2.566 metrů n.v.). Centrální oblast je tvořena nížinami kolem řeky Chao Phraya, severovýchod (Issan) před stavuje vyprahlá krasová plošina Kho ratského plató. Po západním okraji Khorat ského plató se k jihu táhnou pískovcová pohoří, tvořící izolované stolové hory, často se značným převýšením vůči okolí. Jižní část země leží na šíji Kra a na Malajském polo ostrově s nízkými krasovými horami, tvořícími často fantastické skalní útvary. Nejdelší thajskou řekou je Mekong, který tvoří větší část hranice s Laosem, osou Thaj ska je však řeka Chao Phraya s hlavním přítokem, ře kou Nan, vlévající se do Thajského zálivu jižně pod Bangkokem.

Thajsko - obyvatelé

Většinovými obyvateli země jsou Thajové, obývající střední Thajsko. Na severový chodě (v Issanu) žijí Laové, v horách na severu pak změť nárůdků a národností, které přišly z jižní Číny, Tibetu a Barmy, jsou to tzv. horské kmeny. V horách žijí také Šanové, blízcí příbuzní Thajů. Ve městech a na jihu je mnoho Číňanů (dle odhadu 10%), kteří tvoří ekonomickou elitu Thajska. Kromě horských kmenů, kteří uctívají přírodní síly, případně jsou křesťany, se velká většina obyvatel hlásí k theravádovému, v případě Číňanů k mahajánovému buddhismu. Na jihu pak převažuje islám. Všechny pestré složky thajského obyvatelstva se pak téměř bez vý hrad ně ztotožňují s myšlenkou thajství a považují se za obyvatele Thajska – Thajce.

Podnebí v Thajsku

Tropické monzunové s třemi ročními obdobími: zima (od listopadu do února) s teplotami pod 30°C a v severní polovině Thajska bez dešťů, léto (únor až červen), kdy teploty vy stupují až ke 40°C, ve druhé polovině léta se začínají objevovat bouřky – předzvěst nadchá zejícího monzunu. Třetím ročním obdobím je monzun (červen až listopad), kdy se poněkud ochlazuje a více prší. Z pohledu Evropana však thajské podnebí nemá žádné velké výkyvy..

Astronomické údaje

Střídání dne a noci je poměrně vyrovnané, v době kolem zimního slunovratu zapadá Slunce pár minut před 18.00, v době letního slunovratu zhruba v 18.45. Ráno se rozednívá kolem 6.00. Ve všech thajských letoviscích na obou pobřežích se setkáme s přílivem a odlivem, v době maximálních přílivů jsou rozdíly hladin až 2 metry.

Thajsko - ubytování

Standardním typem pokoje je v thajských ho telech pokoj dvoulůžkový, který je možno obsadit jednou či dvěma osobami. Případná třetí osoba bývá ubytována na přistýlce, což není plnohodnotná postel. Většina hotelů nepřijímá z prostorových důvodů více než tři osoby na pokoj. V základní nabídce uvádíme ubytování v běžném typu pokoje. Pokud má hotel více typů ubytovacích kapacit (plážové bungalovy, junior suity, výhled na moře, ... apod.), na vyžádání zajistíme typ ubytování dle Vašeho přání. Dle světových zvyklostí je v den příjezdu pokoj k dispozici po 14. hodině, v den odjezdu je k dispozici do 12. hodiny.

Nákupy v Thajsku

Vzhledem k cenové hladině v zemi se v Thajsku nakupuje velice dobře. Typické thajské suvenýry zahrnují výrobky z dřev, zvláště řezbářské práce z teakového dřeva, drahé kameny (Thajsko je jedním z nej větších světových producentů drahoka mových odrůd korundu: safírů a rubínů), výrobky z tradiční umělé hmoty, vyráběné z klihu a rozdrcených rohů vodního buvola, výrobky z ručního saového papíru, masky, lidové ozdoby a nepřeberné množství dalších atraktivních suvenýrů.

Oblečení v Thajsku

Nejvhodnější je lehké bavlněné oblečení, při návštěvě buddhistických chrámů je třeba dbát na přiměřenou decentnost. Koupání nahoře bez se toleruje u hotelových bazénů a na turisty hojně navštěvovaných plážích, koupání bez plavek je však nepřípustné. V severních oblastech Thajska bývá po ránu i chladněji, přibalte proto i lehké teplejší oblečení s dlouhým rukávem. Při vstupu do chrámových interiérů a domácností se odkládá obuv a vstupuje se naboso.

Naše služby v Thajsku

V době hlavní sezony je v hlavních pobytových letoviscích (Bangkok, Pattaya, Phuket, Ko Samui) český delegát ESO travel, který organizačně zajišťuje pobyt v Thajsku. Delegát zajišťuje klientům základní seznámení se zemí, s klienty se setkává na pravidelných schůzkách v hotelích a organizuje základní poznávací výlety. Není však s klienty po celých 24 hodin denně. Při poznávacích zájezdech je přítomen česky hovořící průvodce tehdy, pokud je účast nad stanovený minimální limit účastníků. Kategorizace hotelů odráží mínění ESO travel, není založena na mezinárodně uznávané kategorizaci pomocí hvězdiček, která se v Thajsku ostatně nepoužívá.

Ubytování

Tropicana ****

Vysoce luxusní stylový resort, postavený v asijském stylu, se nachází přímo u pláže Klong Prao. V základní nabídce jsou bungalovy typu superior. Pokoje de luxe a pokoje s přímým výhledem na moře jsou na vyžádání a za příplatek. Hotel má celkem 74 pokojů. Písečná pláž se nachází přímo před hotele.

více Více