Připojte se k nám na Facebook
Mykonos

Mykonos

O ostrově

Za více než 40 let zde gayové a lesby z celého světa strávili nezapomenutelnou dovolenou a ostrov Mykonos s stal Mekkou pro gaye z celého světa
Mykonos má krásné scenérie, chladný vánek, jemný písek, dost nudistických pláží pláže a šílený noční život,

Kosmopolitní lidé a open-smýšlející Mykonians - poskytli gayům a lesbičkám bezkonkurenční pocit pohody, radosti a svobody, která dělá Mykonos jedním z nejvíce příjemných míst pro dovolenou Noční život a sportovní akce tu najdete na každém rohu. V létě od května do října má Mykonos ve dne šumivé pláže a v noci party.  Mnozí návštěvníci se vracejí každý rok, aby se s někým seznámili.Ať už v prvotřídní restauraci, pozdním nočním klubu, nebo na pronajaté jachtě, nebo na gay safari.

Mykonos (řecky Μύκονος) je ostrov v řeckém souostroví Kyklad ve Středozemním moři, ležící mezi ostrovy Paros, Naxos, Tinos a Syros. Rozloha ostrova činí 86 km² (přibližně 20 x 14 km veliký), nejvyšší bod leží 364 m n.m., obyvatelstvo činilo roku 2002 kolem 6200 obyvatel. Největším městem je stejnojmenný Mýkonos. Ostrov, skládající se převážně z žuly, trpí jako i mnoho dalších řeckých ostrovů nedostatkem vody.

V řecké mytologii byl Mykonos jevištěm bojů mezi Zeem a giganty, ostrov sám byl pojmenován po Apollónově vnukovi Mýkonovi. Podle archeologických nálezů se dá soudit, že ostrovy byly osídleny Ióny počátkem 11. století. Byly však také nalezeny stopy různých neolitických kmenů, které je možno datovat až zpět do 3. tisíciletí př. n. l. Vzhledem ke své blízkosti k tenkrát posvátnému ostrovu Délos (vzdálený jen 2 km) se dnes soudí, že Mýkonos hrál v antické době důležitou roli pro zásobování obyvatel Délu.

Mýkonos dnes patří k nejoblíbenějším řeckým ostrovům. Ostrov proslul množstvím zachovalých větrných mlýnů, které se nacházejí po celém ostrově. Za zmínku stojí i kostel Panagias Paraportiani. Na ostrově, hlavně na jeho jižním pobřeží, se nachází i řada dobrých pláží.

Zásluhu na oblíbenosti ostrova má však jeho noční život, který je řazen mezi nejznámější ve Středomoří vůbec. Přes den malebné a pitoreskní uličky města Mýkonos se během turistické sezóny každý večer mění v konglomerát tavern, hospůdek, barů a klubů, které přitahují množství turistů. Ke známosti přispěla značně i skutečnost, že Mýkonos se stal cílem mezinárodního jet setu a láká k návštěvě i homosexuální páry a jedince.

Malý kamenitý řecký ostrov Mykonos, s rozlohou jen 88 km², se proslavil díky svému členitému pobřeží s nádhernými plážemi a velmi příjemnému klimatu. Mezi vyhledávaná místa patří především Agios Ioannis, Elia, Platis Yialos a Psarou. Pobřeží ostrova Mykonos je dostupné i pro jachty, na kterých sem připlouvá za odpočinkem mnoho světových celebrit. Domy si tu pořídili i bohatí Řekové a známí umělci. V hlavním městě ostrova Mykonos najdete řecké butiky a klenotnictví se zbožím věhlasných značek. Na ostrově Mykonos je rušný noční život s mnoha bary, nočními kluby a diskotékami, které utichají mnohdy až k ránu. Věhlas ostrova Mykonos dnes zastiňuje ostatní ostrovy Kykladského souostroví, i když v minulosti tomu bylo právě naopak. O historii Mykonu se ví velice málo. Mykonos byl kdysi důležitým obchodním místem, ale řecké dějiny mu nevěnovaly výraznější roli.

Ostrov Mykonos a řecká historie

Přesto na ostrově Mykonos jsou historické pamětihodnosti jako například zbytky benátské pevnosti Kastro. Ostrov Mykonos nemá typická turistická letoviska jako jiné oblasti a větší řecké ostrovy. Centrem všeho dění je hlavní město Mykonos, kam za zábavou přijíždějí klienti ubytovaní v jiných částech ostrova.

Proč jet právě sem?

Má skutečně krásné pláže a moře tak modré, že se tají dech. Přes den můžete relaxovat na plážích, večer se procházet v úzkých uličkách hlavního města a pak se po celou noc bavit. Mykonos je ostrov, který nikdy nespí. A navíc jen z Mykonu se můžete dostat na ostrov Délos se známou Lví terasou.

Pláže

Agraf

Okouzlující, více na samotě, menší pláž, 5min chůze od Elia. Není přeplněná, pohodlná.

Elia

Dlouhá, velká písečná pláž s kombinovanou gay & heterosexuální klientelou, není přeplněná. Má 3 restaurace / hostince. Nudistická je na jednom konci a.
v zádní části pláže je nyní více gayů!

Ostatní

Ostatní oblíbené pláže jsou více zaměřené na rodinu: Platis Yialos, Ornos, Kalafati, Agia Anna, Psarou, Agios Stefanos, Tourlos, Agios Ioannis, Kalo Livadi, Lia ...

Panormos & Agios Sostis

Více izolovaná, méně přeplněná pláž v severní části ostrova, pěkná směsice lidí. Vlastní doprava nutná.

Paradise (Kalamopodi)

Krásná pláž, ale ne gay, převážně mladá hetero část populace. Slavná již od hippie let. Velký kemp, dobře organizovaná, pravidelná autobusová linka.

Paranga

15min pěšky podél pobřeží z Platis Yialos Brach, malá gay sekce. Nudisté jsou na okolních skalách. Dobré taverny v okolí, kvalitní pláž.

Super Paradise (místní název Plintri)

Nádherná pláž s křišťálově čistou vodou se nachází v malé, ale hluboké zátoce: konec pláže je zcela gay, nudistické koupání je zejména podél skalnatého pobřeží.

Bary

Lola

nejnovější bar. Tento podnik má kabaret s divadelní atmosférou. Atmosféra je příjemná, srdečná, obsluha je vynikající, velký mix hudby. Perfektní začátek noci.

Phyllis Pastore

tato dáma s velkým srdcem pochází z New Yorku, přináší romantické písně a humor

Pierro‘s Cafe

Populární stále plný bar & disco, nad původním Pierro‘s.

Techno & taneční hudby, mladší dav, venkovní veranda výhled na 'gay náměstí'.

Porta Bar

Malý, okouzlující interiér s velkou klientelu. Populární jak přes den tak pozdě do noci, dobrá hudba
(mix starých evropských disko hity a posledních Pop a R'nB 'zvuky). Každý zná, přátelskou Sophie a její tým. Živá Glamour atmosféra.

Babylon

Gay friendly bar -  bláznivé prostředí, taneční hudba a sezení venku, na molu, pro relaxaci až k ránu

Diva

Uhnízděný v malé uličce, hezký přátelský bar spravuje Vangelio: dobře známý z nocí v Pierru
lesbičky velmi vítané

Fresh

nový bar v zahradě uprostřed města, místo Marios Hotel

Jackie'O

Od pozdního odpoledne, těsně před západem slunce nádherná atmosféra,  šampaňské, koktejly a lounge music.
Když není silný vítr je Vám k dispozici lehátko u moře.

Kastro Bar

otevřeno od pozdního odpoledne do pozdních nočních hodin: Klasická hudba bar, klidnější atmosféra, populární, mnoho stálých klientů.

Káva Cat

něco úplně nového na historickém místě starého Pierro.

nový přátelský bar s venkovním posezením a verandou, v toto historické náměstí je klidnější místem k setkání.Populární pozdní noční bar s koktejly pro gaye lesbičky & jejich přátelé. Free wi-fi.

Montparnasse Piano Bar

americký styl hudby. Klidnější náladu při západu slunce. Přátelští hosté a obsluha služby.Je zde také umělecká galerie. Rozsáhlý seznam koktejlů.

Pierro’s

"gay" orientační bod bar & disco, asi nejznámější místo na Mykonosu, ". Stejná nálada již hodně let, štamgasti, skvělá hudba.

Ramrod Klub

Střední bar s výhledem na město a moře,náměstí. Terasa s výhledem na západ slunce. Dobrý bar a taneční prostor s klubovny a rockové skladby. Drag and Go Go show kluci tancují live show každou noc

Restaurace

Appaloosa

Jednoduchá, přátelská atmosféra, různé kombinace jídel, včetně vegetariánského  Tex-Mex. Populární vždy plný bar, skvělé koktejly, plné ruce práce pro návštěvníky & místní obyvatele

Aqua

spravuje Daniele: oblíbený & atmosféru jíst místě, které se nazývá nábřeží Malé Benátky

Blue Ginger

Rafinovaná čínsko-thajská restaurace, je mimo Mykonos Town: vynikající pestré menu,

Daniele‘s

top class vaření, vždy čerstvé produkty a nápady.
Jedna z nejlepších restaurací na Mykonosu již několik let

Fato Mano

od poledne až do pozdních nočních hodin: přátelská služba a chutné pokrmy z Thessaloniki, příjemné strava na stinné terase

Gola

přírodní balkon s ohromujícím výhledem na ostrov

Nová restaurace, u které  již postrádáme autentickou atmosféru, ale s čerstvou italskou kuchyní. Nachází se v Drafaki u nové perifernísilnice, 5 min. jízdy autem od města

Chez Maria

restaurace v krásné a romantické zahradě. Vždy obsazeno, je nutné si místo předem rezervovat

Interni

Up-market restaurace se stylovou výzdobou, venkovní posezení pod pergolou velké plátno a deštníky, plný bar, dražší restaurace

K Ma'ereio

Nově otevřený tradiční Mykonian stylová restaurace dvou bratří a matky. Domácí vaření jídla, čerstvé a rozmanité, dobrý bar, rozumné ceny. Velmi populární u návštěvníků i místních obyvatel. Otevřeno i v zimě

Kiki's Agios Sostis Beach

Krásný stylový hostinec, velké čerstvě vyrobené saláty a řecké předkrmy, grilované maso a další

La Maison de Catrine

rafinovaná, mezinárodní  francouzský styl "Nouvelle Cuisine". Rezervace doporučena. dražší restaurace

Lotus

malé, romantické místo, přímo na hlavní ulici Matoyianni, posezení pod baldachýnem vína, u dobrého jídla, vždy  plný bar: jedna z nejstarších bar-restaurací na Mykonosu

Mamakas

řecké speciální  jídla, příjemné nádvoří, přátelský servis, milý číšníci

Matsuhita

Módní, exkluzivní japonské restaurace v elegantní Belvedere Hotel, Mykonos Town. Sushi speciality

Mediterraneo

přátelský, jednoduchý podnik, venkovní posezení na terase v centru Lakka náměstí, dobré jídlo (italská a středomořská), živá nálada.

Nautilus

malá, kouzelná a příjemná restaurace, která nabízí místní speciality, ryby a dezerty: přátelské služby. Malá venkovní terasa.

Sport

Aktivnější návštěvníci mohou vychutnat sportovní zařízení jsou k dispozici na  dobře organizované pláži.
Scuba-diving, windsurfing, vodní lyžování, paragliding a spousty dalších vodních aktivit.

Ubytování

Jason **

Rodinný příjemný dvouhvězdičkový hotel s rodinnou atmosférou se nachází 2 km od centra města Mykonos, 2,5 km od letiště a přístavu. Hotel je umístěn v oblasti Glastros, deset minut busem od oblíbené pláže Platis Yialos.

více Více

Vanilla **

Elegantní dvouhvězdičkový klimatizovaný hotel, který prošel kompletní rekonstrukcí v roce 2008, se nachází velmi blízko centra ostrova Mykonos cca 2 km a jen 100 m od písečné pláže Ornos beach.

více Více

Aeolos ***

Příjemný tříhvězdičkový klimatizovaný hotel se nachází velmi blízko centra ostrova Mykonos cca 800 m, na severním svahu v oblasti Petinaros.

více Více

Hotel Olia ***

Příjemný tříhvězdičkový klimatizovaný hotel s relaxační atmosférou, se nachází 15 minut chůze od centra ostrova a města Mykonos cca 300m od pláže nabízí úchvatný pohled při západu slunce na Egejské moře.

více Více

Archipelagos ****

Čtyřhvězdičkový klimatizovaný hotel 10km od města Mykonos u Kalo Livadi Beach v klidné části ostrova. Bezplatné bus spojení s hlavním městem.

více Více

Dionysos ****

Moderní čtyřhvězdičkový klimatizovaný hotel postaven v mykénském stylu. Hotel se nachází přímo u Ornos Beach, 2,5 km od města Mykonos.

více Více

Aphrodite ****

Čtyřhvězdičkový klimatizovaný hotel 12 km od města Mykonos přímo u pláže Kalafatis beach.

více Více

Elysium ****

Moderní čtyřhvězdičkový klimatizovaný hotel je jedním z nejpopulárnějších gay hotelů na ostrově a dovolenou zde tráví řada celebrit. Hotel se nachází asi 300 m od starého města a 1,5 km od přístavu a 2 km od letiště. Nabízí vynikající servis a pohodlí.

více Více

Alkyon ****

Čtyřhvězdičkový klimatizovaný hotel 800km od města Mykonos – Drosopezoula area, 15 minut od pláže.

více Více

Hermes ****

Čtyřhvězdičkový klimatizovaný a nově zrekonstruovaný hotel 800km od města Mykonos – Drosopezoula area.

více Více

Petinaros ****

Rodinný čtyřhvězdičkový klimatizovaný hotel se nachází velmi blízko centra ostrova Mykonos cca 800 m, na severním svahu v oblasti Petinaros.

více Více

Semeli ****

Moderní čtyřhvězdičkový klimatizovaný hotel je jedním z nejpopulárnějších hotelů mezi G/L klientelou na ostrově. Hotel se nachází přímo ve městě Mykonos – Rochari Area.

více Více

Bill and Coo Suites de Luxe ****

Čtyřhvězdičkový klimatizovaný hotel ležící 10 minut od města Mykonos u Magali Amos Beach a 2.5 km od letiště a přístavu.

více Více

Princess of Mykonos ****

Moderní čtyřhvězdičkový klimatizovaný hotel je jedním z nejatraktivnějších hotelů na Kykladských ostrovech. Hotel se nachází přímo u malebné pláže Agios Stefanos a velmi blízko centra s nádherným výhledem právě na tuto pláž.

více Více